Program przekwalifikowan grafika
Przejdź na technologię przyszłości

Dołącz do naszego programu i wejdź do świata jednej z najdynamiczniej rozwijających się technologii na rynku IT. Salesforce to chmurowy system do zarządzania relacjami z klientami (CRM), z którego korzystają firmy różnej wielkości, od małych start-upów po gigantów z listy Fortune 500. Rozwiązanie to korzysta z własnego języka programowania obiektowego APEX oraz JavaScript.

Popularność Salesforce rośnie z roku na rok: jego udział w rynku rozwiązań CRM wynosi blisko 20%, a przychód firmy podwaja się co 3 lata. Jest to narzędzie coraz bardziej popularne w Polsce, gdzie korzystają z niego takie firmy jak Allegro, Benefit Systems czy PayU. Popyt na technologię przekłada się także na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów Salesforce, w tym programistów. Sytuacja ta sprawia, że stawki, jakie proponowane są developerom SFDC, są bardziej konkurencyjne, niż w przypadku innych języków, a praca czeka na nich niemal za każdym rogiem.

Ale praca programisty Salesforce to nie tylko wyższe zarobki, ale również przewagi technologiczne. Jakie? Zapoznaj się z informacjami, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy i aplikuj do naszego programu przekwalifikowań!

 

Lokalizacja

Chociaż jesteśmy przygotowani na to, by przyjąć Cię w jednym z naszych biur w Łodzi (gdzie pracują mentorzy, którzy wprowadzą Cię w świat Salesforce) lub w Warszawie, to cały udział w programie przekwalifikować, jak i późniejsza praca może odbywać się w formie zdalnej. To Ty decydujesz o tym, jak i gdzie wolisz pracować.

O programie

Dzięki dołączeniu do Akademii:

  • Dowiesz się, czego Java zazdrości Apexowi (DML, SOQL),
  • Zobaczysz, jak wygląda praca w chmurze,
  • Nauczysz się robić ładny frontend bez dyplomu z ASP,
  • Lepiej zrozumiesz potrzeby klienta, bo będziesz pracować bliżej niego,
  • Nie będziesz musiał pisać CRUDów – to Salesforce robi za Ciebie,
  • Zobaczysz, jak można szybko i przyjemnie wdrażać rozwiązania,
  • Wejdziesz w technologię, która szturmem przejmuje rynek.

 

Czego potrzebujesz, aby realizować powierzone zadania:

  • minimum rocznego doświadczenia w programowaniu w jednym z języków obiektowych, np. Java, C#, PHP lub JavaScript ES6,
  • znajomości relacyjnych baz danych oraz języka SQL,
  • doświadczenia z CI/CD,
  • chęci poznania oraz dalszego rozwoju w technologii Salesforce,
  • proaktywnego podejścia, chęci uczestnictwa w spotkaniach biznesowych,
  • umiejętności analitycznego myślenia,
  • umiejętności szybkiego uczenia się,
  • dobrej znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie (poziom min. B2).
Wypełnij formularz i zgłoś się do programu
Poznaj liderów zespołów developerskich Salesforce
Opinie osób, które przeszły na Salesforce
  • Przeszedłem na technologię Salesforce w 2016 roku. Zdecydowało tzw. zmęczenie materiału, spowodowane pracą w dużej korporacji. Chciałem również spróbować czegoś nowego, a wizja Craftware jako firmy przekonała mnie, że to miejsce, w którym chcę pracować. Po przyjściu do firmy zostałem przedstawiony swojemu opiekunowi, który dbał o to, żebym przyswoił najważniejsze informacje. W tym czasie realizowałem samodzielnie projekt salonu fryzjerskiego oraz uczyłem się, korzystając z Trailheadów.

     

    Dużą przewagą Salesforce i Apexa jest niesamowicie przystępny sposób, w jaki developerzy mogą poszerzać umiejętności. Trailheady oraz inne skuteczne metody przekazywania użytkownikom informacji (wraz z gotowymi przykładami) bardzo ułatwiają szkolenie i zdobywanie wiedzy na każdym etapie nauki.

     

    Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że Salesforce jest świetny, a zmiana to był strzał w dziesiątkę. Uwielbiam pracować z ludźmi, a praca w technologii SFDC mi to umożliwia. W każdy projekt zaangażowanych jest wiele osób, nie tylko developerów, a taka różnorodność jest super.

  • Do Craftware dołączyłem w 2017 roku. Wcześniej zajmowałem się aplikacjami webowymi i szeroko pojętą integracją. Szukałem nowych okazji, a znajomy, który wcześniej zmienił pracę, bardzo polecał Salesforce i Craftware. Przez pierwszy miesiąc realizowaliśmy Trailheady (materiały naukowe przygotowane i udostępniane przez Salesforce), wyznaczone przez naszych opiekunów, którzy pomagali nam przez cały czas. Następnie zostaliśmy przypisani do zespołu, w którym naszym zadaniem było nauczenie się tzw. „best practices” dla Salesforce.

     

    Apex jest składniowo podobny do innych popularnych języków, np. Java czy C#, co sprawia, że przejście jest zdecydowanie ułatwione. Apex jest bardzo silnie związany z platformą Salesforce, więc odchodzi nam dużo rzeczy „do zestawienia”, np. połączenia do bazy danych, modele DTO czy inne konfiguracje konieczne przy zestawieniu połączeń. Możliwe jest wykonywanie zapytań bezpośrednio z kodu (w składni bardzo przypominającej standardowego SQL), a operacje JOIN są wykonywane automatycznie, gdy odwołujemy się do pól rekordów powiązanych.

     

    Zdecydowanie cieszę się, że zaryzykowałem. Technologia jest tylko narzędziem przy rozwiązywaniu potrzeb biznesowych klienta. W Craftware spotkałem świetnych ludzi, ciekawe projekty i wyzwania, którym z chęcią stawiam czoła.

  • Na Salesforce przekwalifikowałem się 4 lata temu. Dokładnie tyle, ile jestem w Craftware. Wcześniej pracowałem głównie z systemem operacyjnym i środowiskiem Weblogic. Głównym powodem decyzji byli znajomi. Przekonywali mnie, bym przyszedł do Craftware, bo fajnie. Nie miałem pojęcia, czym był Salesforce, nie wiedziałem, o co chodzi – przekonało mnie to, że ludzie, z którymi lubiłem współpracować, zachęcali mnie do tego, bym też dołączył do CW.

     

    Po rozmowie kwalifikacyjnej sprawdzającej moje umiejętności przyszedł czas nauki Salesforce. Niestety, w moim przypadku były to 2 żmudne tygodnie z Trailheadem, a potem wejście do projektu i wraz z nabieraniem doświadczenia wykonywanie coraz trudniejszych zadań. Teraz, oprócz pracy z klientem, pracuję również nad poprawą procesu przekwalifikowania. By inni mieli łatwiej 🙂

     

    Ogromnym ułatwieniem są operacje DML i zapytania SOQL. Nie potrzeba wykorzystywać zewnętrznych bibliotek czy używać konektorów. Wszystko to jest zawarte bezpośrednio w Apex! Do tego, często bardzo pomocne są inne narzędzia no/low-code wbudowane w platformę.

     

    Decyzja o przejściu na Salesforce była świetna. Jestem w środowisku (technologii), która pozwala mi być bliżej klienta, poszerzać horyzonty. Bardzo płynnie można zmienić charakter swojej pracy – developer, architekt, konsultant, administrator – wszystkie te stanowiska mają wspólną bazę, jaką jest platforma. Wiedza, którą zdobyłem na stanowisku X, na pewno mi się przyda na stanowisku Y. I na Z.

Piotr Ogrodowicz

Salesforce Developer

przekwalifikowania@craftware.pl

Masz pytania dotyczące programu?
Napisz do nas, opowiemy Ci więcej!