Co to jest transformacja cyfrowa?

Czy warto przeprowadzić transformację cyfrową w naszej organizacji? Jeśli zadajesz sobie to pytanie, to być może powinieneś je przeformułować. Dziś transformacja cyfrowa to nie kwestia rozważań “czy warto”, a konieczność dla firm, które chcą utrzymać swoją pozycję na rynku. Oczekiwania klientów zmieniają się w błyskawicznym tempie, a to oznacza, że musi również zmienić się sposób prowadzenia biznesu.

Transformacja cyfrowa najczęściej jest utożsamiana z rewolucją w obszarze danych o kliencie – z burzeniem silosów danych i zebraniem ich w jednym systemie. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej, bo transformacja to także zmiana funkcjonujących w organizacji procesów, a często zbudowanie ich od podstaw. To także, a może przede wszystkim – transformacja kultury organizacyjnej i stworzenie kultury zarządzania i pracy z  danymi. Wymaga więc inwestycji nie tylko w technologię i nowoczesne rozwiązania IT, ale również w ludzi: aby przekonać ich, że ta zmiana nie jest zagrożeniem, ale szansą na bardziej komfortową pracę.

Wreszcie, transformacja cyfrowa to nie jednorazowy i określony w czasie projekt – integracja już funkcjonujących systemów i wdrożenie nowego narzędzia – to również jego utrzymanie i dbałość o rozwój.

Dlaczego transformacja cyfrowa jest tak ważna dla Twojej organizacji?
 • Uporządkuj dane

  Naucz się je zbierać, przechowywać i korzystać z nich, aby stały się fundamentem Twojego biznesu

 • icon-dedykowany-zespol

  Odpowiadaj na oczekiwania konsumentów

  Buduj nowe sposoby komunikacji z klientem, lepsze doświadczenie klienta oraz wzmacniaj jego lojalność

 • icon_realizacja-celow-biznesowych

  Nadążaj za konkurencją

  Zmień podejście do prowadzenia i rozwoju biznesu, tak jak coraz więcej organizacji, które zwinnie i szybko dostosowały się do zmiany

 • icon-cykl-zycia-systemu

  Bądź przygotowany na kolejne zmiany

  Pandemia COVID-19 pokazała, że zmiana może być nagła, radykalna i nieodwracalna

Jak możemy Ci pomóc?
  1. Zaczniemy od analizy obecnej sytuacji: zasobów technologicznych Twojej organizacji,  funkcjonujących procesów oraz Twoich potrzeb.
  2. Zaproponujemy rozwiązania i opowiemy w jaki sposób współpracujemy z naszymi klientami.
  3. Aby lepiej poznać Twoje potrzeby, ale także aby lepiej poznać się nawzajem, zaprosimy Cię na warsztaty przedwdrożeniowe. Jak wyglądają warsztaty? Przeczytaj tekst, w którym to wyjaśniamy  „Warsztaty przedwdrożeniowe – a komu to potrzebne?
 • Nawet do 70% projektów transformacyjnych kończy się częściowym lub całkowitym niepowodzeniem. Powodów jest wiele, ale w większości przypadków jest to spowodowane niezrozumieniem technologii i wymagań. Nasze bogate doświadczenie z technologią Salesforce oraz lista zadowolonych klientów, a także zrealizowanych z sukcesem projektów, pozwala nam twierdzić, że z nami bezpiecznie przeprowadzisz transformację cyfrową.

  Pracujemy w podejściu Agile, o którym więcej dowiesz się na stronie Agile Project Management.

 • Dlaczego technologia Salesforce jest najlepszym wyborem? Ponieważ w oparciu o nią możesz przeprowadzić digitalizację wszystkich obszarów współpracy z klientem, od marketingu przez sprzedaż na obsłudze kończąc.

  Salesforce nie tylko oferuje produkty dedykowane każdemu z tych obszarów, czyli Marketing Cloud, Sales Cloud i Service Cloud. Oferuje również “zaszyte” w tych narzędziach procesy, które pozwolą Ci ułożyć zarówno pracę w każdym z działów, jak i współpracę z klientem, zbudować customer journey i mierzyć wyniki podejmowanych działań.

 • Około 70% zmian IT wdrażanych w organizacjach kończy się niepowodzeniem. W Twojej organizacji nie musi tak być, jeśli zadbasz o proces zarządzania zmianą.

  Dowiedz się, jak możemy pomóc Ci w wyzwaniach związanych z transformacją cyfrową, przygotować do niej współpracowników i zminimalizować ryzyko niepowodzenia. Sprawdź jak zarządzać zmianą w organizacji.

Jarosław Kozak

Digital Transformation Advisor

sales@craftware.pl

Planujesz przeprowadzić transformację cyfrową?
Napisz do nas. Przygotujemy dedykowany plan działania!
Dlaczego my?
 • icon-cykl-zycia-systemu

  Holistyczne podejście

  od analizy potrzeb, przez propozycje i wdrożenie, po ciągłe wsparcie

 • icon-dedykowany-zespol

  Technologia i doradztwo

  dostarczamy pełną wartość doradczą, biznesową i technologiczną

 • icon_parner_Salesforce_2014

  Partner Salesforce

  jesteśmy kluczowym partnerem Salesforce w regionie

 • icon_holistyczne-podejscie

  Lokalnie i globalnie

  pracujemy zarówno dla organizacji lokalnych jak i międzynarodowych