Nie da się już ukryć, że wiosna nadchodzi. Co prawda nie jest ona taka, jak sobie chyba wszyscy po cichu wyobrażaliśmy – wolna od pandemii i obostrzeń związanych z pracą i życiem społecznym – ale jednak łatwiej się to wszystko znosi, kiedy przychodzą pierwsze słoneczne dni. A razem z nimi przyszedł Salesforce Spring ’21 Release!

Jeśli jeszcze nie słyszeliście, czym są releases Salesforce, spieszę z informacją: trzy razy do roku Salesforce wprowadza zaktualizowane wersje swoich aplikacji, wzbogacone o nowe funkcjonalności oraz ulepszenia elementów, które wymagały poprawy. Zmiany wchodzą tego samego dnia (lub w ciągu dwóch dni) dla wszystkich użytkowników na całym świecie i w żaden sposób nie wpływają one na indywidualnie dopasowane procesy istniejące u klientów.

Jakie zmiany zaszły w ostatniej aktualizacji Salesforce? Poniżej znajdziecie subiektywny wybór najważniejszych nowości i poprawek.

 

Zmiany ogólne

  • Łatwiejsze tworzenie wiadomości e-mail w automatyzacjach, dzięki możliwości skorzystania z przejrzystych szablonów Lightning Experience. (czytaj więcej)
  • Więcej formatów dostępnych przy eksporcie raportów. (czytaj więcej)
  • Możliwość tłumaczenia na język lokalny niestandardowych etykiet w Lightning App Builderze. (czytaj więcej)

spring '21 release 1

 

  • Zwiększono limit znaków z 255 do 510 w atrybucie Help Text dla pól  standardowych i niestandardowych. (czytaj więcej)
  • Ręczne udostępnianiu rekordów (manual sharing) jest teraz dostępne w Lightning Experience. Wcześniej należało  przełączyć się na Salesforce Classic, aby nadać określonym użytkownikom i grupom użytkowników dostęp do rekordów. (czytaj więcej)

spring release 2

 

Sales Cloud

  • Teraz można śledzić e-maile, które nie zostały dostarczone ze względu na tymczasowy błąd dostarczenia (soft bounce). Wcześniej śledzone były tylko maile, które nie były dostarczone ze względu na błędny adres, błędną domenę lub nieakceptowanie e maili przez dany serwer (hard bounce). (czytaj więcej)

 

Community Cloud

  • Comunity Cloud zmienia nazwę na Experience Cloud. Community będzie od teraz nazywało się Site albo Experience Cloud site. W setupie pojawia się Digital Experiences, zastępując Communities. (czytaj więcej)

spring release 3

Kolejnej aktualizacji możemy spodziewać się latem – z ciekawością wypatrujemy, co Salesforce dla nas przygotuje.

Jeśli chcesz poznać szczegóły najnowszej aktualizacji Salesforce to zapraszamy do zapoznania się z dokumentację techniczną dostawcy.

 

Autor
  • Ola Pasek
  • Product Marketing Manager
  • Od 4 lat związana z branżą IT oraz Salesforce. Obecnie zajmuje się rozwojem biznesu, generowaniem leadów, organizowaniem wydarzeń biznesowych i szeroko pojętym marketingiem produktowym. Swoimi działaniami wspiera zespół handlowy Craftware w dotarciu do nowych klientów oraz budowaniu długofalowych relacji. Certyfikowany specjalista Pardot – narzędzia do automatyzacji marketingu B2B Salesforce.

Podobał Ci się mój artykuł?

Jeśli tak, zapraszam Cię do grona najlepiej poinformowanych czytelników bloga. Dołącz do naszego newslettera, a nie ominą Cię żadne nowości.