Nie da się już ukryć, że wiosna nadchodzi. Co prawda nie jest ona taka, jak sobie chyba wszyscy po cichu wyobrażaliśmy – wolna od pandemii i obostrzeń związanych z pracą i życiem społecznym – ale jednak łatwiej się to wszystko znosi, kiedy przychodzą pierwsze słoneczne dni. A razem z nimi przyszedł Salesforce Spring ’21 Release!

Jeśli jeszcze nie słyszeliście, czym są releases Salesforce, spieszę z informacją: trzy razy do roku Salesforce wprowadza zaktualizowane wersje swoich aplikacji, wzbogacone o nowe funkcjonalności oraz ulepszenia elementów, które wymagały poprawy. Zmiany wchodzą tego samego dnia (lub w ciągu dwóch dni) dla wszystkich użytkowników na całym świecie i w żaden sposób nie wpływają one na indywidualnie dopasowane procesy istniejące u klientów.

Jakie zmiany zaszły w ostatniej aktualizacji Salesforce? Poniżej znajdziecie subiektywny wybór najważniejszych nowości i poprawek.

 

Zmiany ogólne

  • Łatwiejsze tworzenie wiadomości e-mail w automatyzacjach, dzięki możliwości skorzystania z przejrzystych szablonów Lightning Experience. (czytaj więcej)
  • Więcej formatów dostępnych przy eksporcie raportów. (czytaj więcej)
  • Możliwość tłumaczenia na język lokalny niestandardowych etykiet w Lightning App Builderze. (czytaj więcej)

spring '21 release 1

 

  • Zwiększono limit znaków z 255 do 510 w atrybucie Help Text dla pól  standardowych i niestandardowych. (czytaj więcej)
  • Ręczne udostępnianiu rekordów (manual sharing) jest teraz dostępne w Lightning Experience. Wcześniej należało  przełączyć się na Salesforce Classic, aby nadać określonym użytkownikom i grupom użytkowników dostęp do rekordów. (czytaj więcej)

spring release 2

 

Sales Cloud

  • Teraz można śledzić e-maile, które nie zostały dostarczone ze względu na tymczasowy błąd dostarczenia (soft bounce). Wcześniej śledzone były tylko maile, które nie były dostarczone ze względu na błędny adres, błędną domenę lub nieakceptowanie e maili przez dany serwer (hard bounce). (czytaj więcej)

 

Community Cloud

  • Comunity Cloud zmienia nazwę na Experience Cloud. Community będzie od teraz nazywało się Site albo Experience Cloud site. W setupie pojawia się Digital Experiences, zastępując Communities. (czytaj więcej)

spring release 3

Kolejnej aktualizacji możemy spodziewać się latem – z ciekawością wypatrujemy, co Salesforce dla nas przygotuje.

Jeśli chcesz poznać szczegóły najnowszej aktualizacji Salesforce to zapraszamy do zapoznania się z dokumentację techniczną dostawcy.

 

Autor
  • Aleksandra Pasek
  • Product Marketing Manager
  • Od 4 lat związana z branżą IT oraz Salesforce. Obecnie zajmuje się rozwojem biznesu, generowaniem leadów, organizowaniem wydarzeń biznesowych i szeroko pojętym marketingiem produktowym. Swoimi działaniami wspiera zespół handlowy Craftware w dotarciu do nowych klientów oraz budowaniu długofalowych relacji. Certyfikowany specjalista Pardot – narzędzia do automatyzacji marketingu B2B Salesforce.

Podobał Ci się mój artykuł?
Jeśli nie widzisz formularza, spróbuj wyłączyć adblocka.

Jeśli tak, zapraszam Cię do grona najlepiej poinformowanych czytelników bloga. Dołącz do naszego newslettera, a nie ominą Cię żadne nowości.