Ten news pojawia się trzy razy w roku. Użytkownicy systemów opartych na technologii Salesforce czekają na niego, bo wiedzą, że warto: oznacza on, że idą zmiany!

I mamy go: jest już zimowy – po wiosennym i letnim – release od Salesforce. Przypomnijmy, że Salesforce release to aktualizacja dotychczasowych wersji aplikacji. Mówiąc w skrócie, jest lepiej i więcej: lepiej dzięki poprawkom i udoskonaleniom, a więcej – bo dodawane są nowe funkcjonalności.

Zmiany nie mają wpływu na procesy, wdrożone u użytkowników i wchodzą w życie globalnie w ciągu 1-2 dni.

Lista zmian jest bardzo pokaźna, więc tradycyjnie wybieramy tylko te, naszym zdaniem, najważniejsze. Przed Wami Winter ’22 Salesforce Release!

Zmiany ogólne

 • Przypomnienie o wprowadzeniu wymogu używania Multi-Factor Authentication (MFA).
  Od 01.02.2022 wszyscy użytkownicy wewnętrzni (internal users) logujący się przez interfejs użytkownika będą musieli używać MFA. Do wspieranych metod weryfikacji zaliczają się: aplikacja mobilna Salesforce Authenticator, zewnętrzne aplikacje mobilne (Google Authenticator, Microsoft Authenticator, Authy) oraz klucze fizyczne. Nie będzie można zweryfikować użytkownika za pomocą wiadomości email, rozmowy telefonicznej czy SMS.
  Wytłumaczenie działania MFA: czytaj więcej.
  Asystent uruchomienia MFA: Setup -> Multi-Factor Authentication Assistant (czytaj więcej).
 • Okna dialogowe powiązane z zakładkami.
  Okna dialogowe w aplikacjach konsolowych nie muszą już blokować możliwości przechodzenia pomiędzy kartami. Okno wywołane w zakładce lub podzakładce ograniczy jedynie widok karty, w której otworzono to okno, a użytkownik dalej będzie mógł korzystać z aplikacji. Funkcjonalność, pierwotnie udostępniona w aktualizacji Winter ’20, zostanie włączona odgórnie wraz z aktualizacją Spring ‘22.
  Obecnie można ją uruchomić w Setup -> Release Notes -> Keep Working with Tab-Focused Dialogs
  (czytaj więcej).

Okna dialogowe powiązane z zakładkami

 • Restriction Rules
  Restriction Rules dają możliwość odbierania dostępu do wrażliwych danych. W tym momencie można je zastosować dla obiektów niestandardowych, kontraktów, zadań i wydarzeń.
  Restriction Rules definiowane są na poziomie obiektu. (Czytaj więcej).

restriction rules salesforce

 • Salesforce Functions
  Salesforce Functions stały się dostępne dla wszystkich organizacji. Pozwalają na zbudowanie osobnej aplikacji połączonej z instancją Salesforce. Obecnie Functions wspiera Javę oraz JavaScript. Jedną z najważniejszych możliwości tej funkcjonalności jest działanie poza limitami Salesforce.
 • Dynamiczne interakcje pomiędzy komponentami
  Dzięki udostępnieniu eventu między komponentami można skorzystać z funkcji dynamicznej interakcji pomiędzy nimi. W tym momencie funkcjonalność dostępna jest tylko dla App Page.
  Czytaj więcej o interakcjach pomiędzy komponentami.
  Dowiedz się więcej o Lightning App Builder

Salesforce winter realease 2

 

Sales Cloud

 • Możliwość zapisania widoków inspekcji trendu sprzedaży
  Po wprowadzeniu najnowszej aktualizacji nie trzeba za każdym razem tworzyć tych widoków na nowo. Ich używanie jest zbliżone do standardowych list views. (Czytaj więcej).

winter release_22_3

 • Flagowanie ważnych okazji biznesowych w widoku inspekcji trendu sprzedaży.

winter release_22_4

 

 • Nowa możliwość sortowania aktywności
  W komponencie wyświetlającym aktywności można obecnie sortować je po dacie. (Czytaj więcej ).

winter release_22_5

Service Cloud

 • Możliwość dodania tabeli do treści maila.
  Wprowadzono możliwość dodania tabeli w komponencie tworzenia wiadomości. (Czytaj więcej).
 • Wyłączenie używania Ref ID przy dopasowywaniu e-maili do spraw (aktualizacja).
  Używanie nowego sposobu zostanie uruchomione w aktualizacji Summer ‘22 (pierwotnie miało zostać wprowadzone w Winter ‘22 Release). Po aktualizacji Winter ‘21 można jednak uruchomić nowy sposób parowania: Setup -> Release Update -> Disable Ref ID and Transition to New Email Threading Behavior (czytaj więcej).

winter release_22_6

 

Experience Cloud (Community Cloud)

 • Przekierowanie użytkowników na stronie.
  Konfiguracja przekierowań bazuje na pliku csv i może zostać załadowana w Workspaces -> Administration -> URL Redirects (czytaj więcej).

url redirects

Autor
 • Konrad Sikora
 • Product Marketing Manager
 • Ekspert w dziedzinie marketingu i rozwoju biznesu. Przez prawie 3 lata związany z branżą IT, wcześniej był odpowiedzialny za rozwój biznesu w firmach konsultingowych i szkoleniowych. W Craftware odpowiada za marketing w dziale klientów korporacyjnych oraz RPA.

Opracowanie redakcyjne:
Ania Sawicka
Redakcja tekstu
Podobał Ci się mój artykuł?
Jeśli nie widzisz formularza, spróbuj wyłączyć adblocka.

Jeśli tak, zapraszam Cię do grona najlepiej poinformowanych czytelników bloga. Dołącz do naszego newslettera, a nie ominą Cię żadne nowości.