Czym jest Salesforce?

Salesforce jest obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań wsparcia obsługi klienta i sprzedaży (CRM) opartym o rozwiązania chmurowe. Umożliwia zaawansowaną konfigurację i modyfikację wbudowanej funkcjonalności (out-of-the-box) w zależności od potrzeb użytkowników. Posiada także wiele dedykowanych aplikacji, umieszczonych w sklepie internetowym (AppExchange), które rozszerzają możliwości platformy bez konieczności programowania.

Oprócz tego, Salesforce pozwala  na budowanie wyspecjalizowanych i zintegrowanych rozwiązań dla klientów przy użyciu m.in. języka programowania Apex, Java Script i technologii Visualforce.

Tym właśnie zajmujemy się w Craftware. Wdrażamy różne produkty Salesforce: Sales Cloud, Service Cloud, Community Cloud, Marketing Cloud i Pardot. Są to narzędzia w pełni skalowalne i zintegrowane ze sobą oraz z wieloma innymi systemami. Salesforce jest firmą, która prężnie się rozwija wydając trzy aktualizacje każdego roku, notując przy tym ogromny wzrost. W Polsce i na świecie coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na zastosowanie akurat tego systemu CRM ze względu na jego elastyczność i dużą liczbę wbudowanych funkcjonalności.

Salesforce jest technologią szybko zdobywającą popularność, co daje świetne perspektywy zawodowe. Dopracowana i dojrzała platforma oraz dopasowane standardy prowadzenia projektów oznaczają łatwiejszą i przyjemniejszą pracę oraz możliwość zdobycia dobrego warsztatu programistycznego.

 

 

Co muszę umieć żeby nauczyć się programować w Salesforce?

Programiści Salesforce używają w swojej pracy języka Apex i technologii VisualForce. Jeśli programujesz w dowolnym języku obiektowym, nauka Apexa będzie dla Ciebie stosunkowo łatwa. Znajomość relacyjnych baz danych i języka SQL oraz podstaw JavaScript i HTML jest również przydatna przy wdrożeniu.

 

Czy łatwo się wdrożyć w Salesfore?

Dzięki bogatej dokumentacji wdrożenie jest bardzo łatwe. Dodatkowo pomocne są trailheady – interaktywne samouczki z ćwiczeniami, które w praktyczny sposób pokazują użycie różnych funkcjonalności oferowanych przez SFDC. Dla kandydatów programujących w języku Java dodatkowym ułatwieniem będzie jego podobieństwo do Apexa.

W Craftware staramy się zapewnić niezbędne przy wdrożeniu wsparcie. Przez pierwsze tygodnie będziesz miał okazję rozwijać swoją wiedzę na specjalnie przygotowanych projektach wprowadzających, pod czujnym okiem mentora.

 

Jak wygląda proces wdrożenia?

Zwykle składa się z dwóch części:

  1. wstępu administracyjnego – gdzie nauczysz się konfiguracji i wykorzystania funkcjonalności jakie można „wyklikać” za pomocą myszki
  2. wstępu programistycznego – w którym wykonujesz konkretne zadania ćwiczeniowe w Salesforce, aby dobrze poznać całą platformę i jej możliwości

Z naszego doświadczenia wiemy, że najlepszym rozwiązaniem jest szkolenie odbywające się w formie warsztatów, prowadzone przez doświadczonego programistę Salesforce – Twojego mentora, odbywające się w formie warsztatów.

 

Jakie mam perspektywy?

Współpracujemy zarówno z międzynarodowymi korporacjami jak i rodzimymi firmami średniej wielkości. Tworzymy też własne rozwiązania udostępniane na AppExchange. Dlatego projekty i zadania jakie możemy Ci zaproponować, są tak różnorodne. Podchodzimy do każdego pracownika indywidualnie, proponując mu taką ścieżkę rozwoju, w jakiej najlepiej się odnajduje.

Wspieramy rozwój takich ścieżek kariery jak:

  • Programista Salesforce: rozwijaj z nami produkty Salesforce dedykowane dla naszych klientów. Twórz nowe rozwiązania na AppExchange.
  • Team Leader: bądź odpowiedzialny za realizację projektów. Zostań mentorem dla naszych Developerów. Prowadź własny zespół złożony z 3-12 Specjalistów Salesforce.
  • Architekt: twórz koncepcje architektoniczną rozwiązań. Prowadź konsultacje w sprawie integracji i budowy nowych produktów Salesforce.
  • Konsultant: wspieraj naszych klientów w optymalizacji kosztów licencji. Pomóż maksymalnie dostosować standardową strukturę Salesforce do ich potrzeb.
  • Audytor: weryfikuj poprawność wdrażanych założeń. Kontroluj kod, twórz i wprowadzaj z nami najlepsze standardy.
  • Szkoleniowiec: dziel się wiedzą i prowadź szkolenia oraz warsztaty dotyczące pisania kodu, konfiguracji, produktów i dobrych praktyk.

 

Co proponujecie? Jak się u was pracuje?

Proponujemy Ci wdrożenie od podstaw pod okiem naszych najlepszych specjalistów. Udział w różnorodnych projektach – ich stopień trudności i zaawansowania wspólnie dostosujemy do Twoich możliwości i wiedzy. Wspólnie zaplanujemy Twoją ścieżkę zawodową, wyznaczając Ci kolejne cele i zadania.

Nie zatrudniamy pracowników „na projekt”. Poszukujemy zmotywowanych i ambitnych osób, które chcą się rozwijać, szkolić i związać z nami na dłużej. Stawiamy na stabilną i długofalową współpracę. Zatrudniamy w oparciu o różne formy współpracy – zarówno B2B, jak i umowę o pracę. Niezależnie od wybranej umowy, po okresie próbnym zapewniamy benefity takie jak kartę sportową, opiekę medyczną, a także zwrot kosztów za uzyskane w porozumieniu z przełożonym certyfikaty. Chętnie inwestujemy w rozwój naszych pracowników. Sami również organizujemy wewnętrzne szkolenia.

W Craftware masz możliwość całościowej lub częściowej pracy zdalnej. Dbamy także o integrację naszego zespołu w przerwach od pracy. Co roku wyjeżdżamy na Craftwariadę (czyli nasz wyjątkowy wyjazd integracyjny), w tygodniu wieczorami gramy w siatkówkę i planszówki. W biurze mamy piłkarzyki i stół do ping-ponga, przy którym relaksujemy się kiedy mamy taką potrzebę. Raz w miesiącu natomiast spotykamy się na wspólnym śniadaniu w dużej kuchni, które razem przygotowujemy.

Zachęcamy także do przeczytania naszego artykułu „Co to jest CRM i czy warto z niego korzystać„, by dowiedzieć się więcej co to jest Salesforce.

Zainteresował Cię Salesforce? Zajrzyj do naszej Kariery!

Podobał Ci się mój artykuł?

Dołącz do naszego newslettera, a nie ominą Cię żadne nowości.