Planujesz wdrożenie nowego systemu? Upewnij się, że Twój produkt został dobrze przetestowany!
Testowanie oprogramowania to ważny etap powstania każdego nowego rozwiązania. Testerzy mogą przewidzieć i zapobiec wielu problemom, wspierając poprawne działanie oraz zapewniając wysoką jakość wytworzonego rozwiązania. Jeśli chcesz dostarczyć swoim użytkownikom rozwiązanie w całości dostosowane do ich potrzeb, zapewniając wysoką jakość produktu, to etap testowania powinien znaleźć się na Twojej road mapie wdrożenia. Sprawdzony system to także zaufanie i zadowolenie klientów oraz oszczędność kosztów wynikająca z wysokiego standardu Twojego rozwiązania.
Szukasz partnera, który przetestuje Twoje rozwiązanie? W Craftware zatrudniamy certyfikowanych specjalistów ISTQB® z wielobranżowym doświadczeniem, między innymi w projektach Salesforce oraz Veeva. Sprawdź nas!
- Zwiększają zaufanie do rozwijanego produktu
- Wskazują błędy i wady w trakcie rozwoju oprogramowania
- Pozwalają zapewnić użytkownikom wysokiej jakości produkty i oprogramowanie
- Obniżają koszty utrzymania aplikacji i możliwość przeznaczenia ich na rozwój produktu
- Minimalizują ryzyko wystąpienia awarii
- Zapewniają efektywność budowanego rozwiązania
-
- Przygotowanie Test Planu i Strategi Testów
- Przedstawienie podejścia do tworzenia scenariuszy testowych, wykonywania tesów oraz raportowania błędów
-
- Prowadzenie spotkań statusowych
- Koordynacja pracy testerów oraz przydział zadań
- Weryfikacja jakości skryptów testowych oraz zgłoszonych błędów
- Kontrola pokrycia wymagań systemowych przez testy
- Planowanie, koordynacja i monitorowanie postępu testów
-
- Przygotowanie scenariuszy testowych
- Wykonanie testów na podstawie scenariuszy
- Odnotowanie wyników testów
- Zidentyfikowanie defektów i zarejestrowanie błędów
- Śledzenie błędów do chwili ich naprawy i zamknięcia
-
- Podsumowanie wykonanych działań i określenie, które obszary zostały przetestowane
- Raport z wykonanych testów bazujący na wykonanej egzekucji testów w narzędziu oraz zestawienie naprawionych i otwartych błędów
-
- Wsparcie w organizacji testów akceptacyjnych (propozycja podejścia, zakresu i czasu potrzebnego na ich przeprowadzenie).
- Wsparcie użytkowników podczas wykonywania testów
- Przygotowanie kont testowych
- Wybranie i dostosowanie scenariuszy testowych
- Śledzenie zgłoszonych defektów
- Raport z postępu testów akceptacyjnych i ich zakończenia.
-
Certyfikowani eksperci
80% naszych testerów posiada certyfikat ISTQB Foundation Level.
-
Szybka i elastyczna dostępność testerów
Możemy dostarczyć zarówno zespół testerski, jak i pojedynczych testerów czy test koordynatorów.
-
Obsługujemy 50+ klientów
Mamy ponad 12-letnie doświadczenie w pracy z globalnymi klientami z branży: Life science, farmaceutycznej, motoryzacyjnej czy finansowej.
-
Eksperci Salesforce oraz VeeVa
Zatrudniamy ekspertów, którzy posiadają m.in. certyfikaty Veeva CRM, Veeva Vault oraz Salesforce Administrator i App Builder.
-
ISTQB® (International Software Testing Qualifications Board) to organizacja, której misją i celem jest stały rozwój zawodu testera oraz utrzymywanie zbioru standardów i rozwiązań w dziedzinie testowania oprogramowania. Certyfikowani testerzy oprogramowania dają pewność, że w procesie testowania produktów stosujemy międzynarodowe standardy i praktyki, a to oznacza, że proces testowy jest uporządkowany według najlepszej, sprawdzonej metodologii.
-
Najczęściej testy manualne dzielimy na:
- funkcjonalne – nazywane są również “testami czarnej skrzynki”. Jest to rodzaj testów, które skupiają się nie na szczegółach technicznych, ale na tym, CO system robi. Dotyczą “widocznego” zachowania się aplikacji, czyli funkcji, z którymi będzie miał do czynienia użytkownik końcowy. Działanie produktu sprawdza się na podstawie: określonych wcześniej wymagań, jakie mają być spełnione, dostarczonej dokumentacji i logiki biznesowej. Istotne są także sugestie testera manualnego, który weryfikuje system i próbuje odgadnąć oczekiwania odbiorcy. Testy funkcjonalne można wykonywać na wszystkich poziomach (etapach).
- niefunkcjonalne – można je nazwać określaniem parametrów. Ten rodzaj testów skupia się na tym, JAK system działa. To nic innego, jak mierzenie charakterystyk danego produktu możliwych do oceny na skali (np. czas ładowania danej strony, czas utworzenia danego rekordu w aplikacji itp.). Należy pamiętać, że parametry zazwyczaj nie są jasno zdefiniowane w dokumentacji. Nawet jeśli aplikacja okaże się idealna pod względem funkcjonalnym, użytkownik końcowy nie będzie zadowolony z korzystania z niej, gdy będzie dla niego nieprzyjazna, zbyt wolna w działaniu itp. Testy funkcjonalne mogą być wykonywane na wszystkich poziomach (etapach).
-
Ogromną zaletą automatyzacji jest jej powtarzalność. Przy założeniu poprawnej implementacji testów automatycznych, możemy mieć pewność, że potrzebne czynności będą wykonane za każdym razem w identyczny sposób. Dodatkowo, w przeciwieństwie do człowieka, „pracują” nieustannie – bez przerw na kawę, sen czy weekendowy wypoczynek. ?
Testom automatycznym brakuje jednak pewnych elementów, które potrzebne są do całkowitego przetestowania aplikacji, mianowicie inteligencji, intuicji oraz wyobraźni. Automatyzacja stanowi uzupełnienie testów manualnych, ale nie jest w stanie zastąpić np. testów eksploracyjnych czy techniki opartej na zgadywaniu błędów, bazującej na doświadczeniu testera, zarówno w kontekście testowanego produktu, jak i narzędzi, które zostały wykorzystane do jego stworzenia.