Bożonarodzeniowa akcja charytatywna jest w Craftware tradycją. Przez kilka lat wspieraliśmy Szlachetną Paczkę, w tym roku jednak uznaliśmy, że zorganizujemy naszą własną akcję, niekoniecznie pod czyimś patronatem. Postanowiliśmy wesprzeć dom dziecka, który nie ma stałego darczyńcy i nie jest duży, abyśmy mogli podarować dzieciom indywidualne, wymarzone prezenty.

Znaleźliśmy takie miejsce – Rodzinny Dom Dziecka w Puszczy Mariańskiej, prowadzony przez Państwa Blankę i Piotra Podwysockich. Razem z dwójką biologicznych dzieci tworzą rodzinę zastępczą dla dziesięciorga maluchów. Gdy nasi podopieczni dowiedzieli się, że chcemy im pomóc, usłyszeliśmy tylko: “Chyba spadliście nam z nieba…”. Okazało się, że do rodziny rzadko docierają nie tylko prezenty, ale nawet zwykła, bieżąca pomoc. Dom, w którym mieszkają, stoi w lesie, mało komu jest tam po drodze, a potrzeb jest wiele i stale ich przybywa.

Dzieci napisały więc listy do św. Mikołaja, a my je przechwyciliśmy i spełniliśmy marzenia: o klockach Lego, dronach, sterowanej koparce… W minioną sobotę zaprzęg craftware’owych Mikołajów zawiózł maluchom wymarzone prezenty, zadbał też o to, by w domu pojawiły się nowe szafy i piekarnik. Roześmiane buzie dzieci były dla nas najpiękniejszym podziękowaniem 🙂

Przepełnia nas radość, bo okazało się, że na naszym firmowym pokładzie jest wiele osób o wielkim sercu. Z dumą możemy powiedzieć: mission completed! To nie znaczy, że to koniec naszej akcji. Chcemy gościć częściej u Państwa Podwysockich i mamy nadzieję, że będzie ku temu niejedna okazja!

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wizyty Mikołajów w domu Państwa Podwysockich.

 

Autor
  • Anna Sawicka
  • Ekspert w Dziale Marketingu Craftware
  • Od zawsze związana ze słowem pisanym – jako dziennikarz i redaktor w wydawnictwach prasowych. Od kilku lat copywriter w branży nowych technologii. Gdy nie pisze, uwielbia rozmawiać i poznawać ludzi. Zakochana w muzyce elektronicznej.