13 czerwca 2019 odbyła się pierwsza edycja kongresu MIT Sloan organizowana przez prestiżowy magazyn Harvard Business Review. Jacek Zawłocki, CEO Craftware, był jednym z prelegentów wydarzenia.

Błędy przy wdrażaniu systemów IT

Podczas wystąpienia Jacek opowiedział, co sprawia, że projekty IT w dużych organizacjach kończą się fiaskiem, przekraczają założony budżet lub realizowane są z dużym opóźnieniem. Istnieją natomiast sposoby, aby zrealizować pozytywny scenariusz o czym dowiedzieli się uczestnicy konferencji.

Zwinne podejście do realizowanego projektu IT pozwala na szybkie osiągnięcie ROI i uniknięcie ww. problemów. Głównym założeniem takiego podejścia jest praca na celach biznesowych, metoda małych kroków oraz dobór optymalnych narzędzi. Wydaje się trudne? Nic podobnego. Należy tylko zmienić sposób myślenia i uniknąć najczęstszych pułapek.

 

Jak pracować zwinnie?

Oto 5 rad, jak pracować zwinnie, aby osiągać wysokie ROI:

  1. Oddaj władzę nad projektem biznesowi.
  2. Zadbaj o bezpieczeństwo dostarczanych rozwiązań.
  3. Pracuj w krótkich interwałach.
  4. Wdrażaj narzędzia, które szybko przyniosą wartość biznesową i będą generować dochód, pozwalający na sfinalizowanie kolejnych funkcjonalności.
  5. Myśl nieszablonowo – software da się budować modułowo!

Chcesz wiedzie więcej? Obejrzyj film z wystąpienia Jacka na MIT Sloan

W kongresie, który odbył się na stadionie warszawskiej Legii, wzięło udział ponad 600 uczestników, wśród nich m.in.: członkowie zarządu, prezesi, dyrektorzy, specjaliści, CTO, konsultanci, przedsiębiorcy pracownicy sektora naukowego oraz publicznego. Craftware był jednym z partnerów tego wydarzenia.

Galeria zdjęć
  • wystąpienie Jacka Zawłockiego na MIT Sloan
  • wystąpienie Jacka Zawłockiego na MIT Sloan
  • konferencja MIT Sloan
  • konferencja MIT Sloan
  • Jacek Zawłocki na MIT Sloan