Często podkreślamy, że zespół Craftware lubi dzielić się wiedzą. Od 2 lat prowadzimy Akademię Salesforce by Craftware, w zeszłym roku wspólnie z Akademią Leona Koźmińskiego uruchomiliśmy studia podyplomowe na kierunku Salesforce CRM i Marketing Automation a w maju 2020 wystartowaliśmy z Akademią Architektów. AA to nasz autorski program szkoleniowy, który ma przygotować do zdania Salesforce Certified Technical Architect.

CTA czyli Święty Graal Salesforce Developera

Salesforce Certified Technical Architect (CTA) to najtrudniejszy certyfikat Salesforce i wg naszych danych, w Polsce ma go aż… 1 osoba. Tą osobą jest Tadeusz Cichy, który od lat współpracuje z Craftware i to właśnie On jest mentorem naszej Akademii Architektów. Aby zdobyć Święty Graal Salesforce Developera trzeba być przygotowanym na pot, krew i łzy a poważnie mówiąc – na miesiące wytężonej nauki.

 

Program Akademii

Program Akademii to 2 semestry nauki. Pierwsza część jest poświęcona podstawom, które przygotują do zdania certyfikatów ze ścieżki System oraz Application Architect czyli 8 niezbędnych certyfikatów, które warto uzupełnić 4 rekomendowanymi. O drodze do certyfikatu Salesforce Certified Technical Architect (CTA) opowiada na naszym blogu Tadeusz Cichy. Tadeusz oprócz omówienia zagadnień teoretycznych będzie prezentował aspekty praktyczne w tym obszarze. Bo właśnie praktyka jest nadrzędną wartością Akademii Architektów.

Drugi semestr to indywidualna praca z osobami, które zdecydują się kontynuować naukę i podejść do Salesforce Certified Technical Architect.

 

Nauka, nauka i jeszcze raz nauka

Raz w tygodniu przez 2h godziny odbywają się zajęcia online prowadzone przez Tadeusza. Przyjęliśmy formę wykładu, ale na studentów czekają także łamigłówki, zadania typu 2 minutes challenge i przykłady na żywo. Wszyscy uczestnicy zostali też poinformowani, że sama obecność na kursie online i rzetelnie odrabianie pracy domowej nie wystarczy. Jeśli ktoś poważnie myśli o zdaniu CTA to musi być przygotowany na poświęcenie prywatnego czasu, aby przyswoić ten materiał, którego jest naprawdę sporo.

Program Akademii został przygotowany z myślą o osobach z większym doświadczeniem w pracy z Salesforce. Mowa o seniorach lub osobach, które aspirują by nimi zostać już niebawem.

Pierwsze zajęcia odbyły się w maju a na 1 semestrze Akademii Architekta zameldowało się ponad 20 osób.

Autor
  • Ewa Woźniak
  • Marketing Team Leader
  • Posiada 13-letnie doświadczenie w marketingu, PR i komunikacji. Na początku kariery pracowała w administracji publicznej, gdzie odpowiadała za działania promocyjne rządowych projektów IT. Od 5 lat związana z sektorem komercyjnym, w którym wspiera firmy w działaniach digital marketingu, content marketingu oraz Public Relations.